Ia Lebih Mahal untuk Membeli Rawatan Tidak Sihat

Ia Lebih Mahal untuk Membeli Rawatan Tidak Sihat

Dorothy Atkins

Dorothy Atkins | Redaksi | E-mail

Hari ulang tahun di sekolah: berfikir banyak cupcakes, kue dihiasi, donat. Salah satu daripada anak-anak kami telah ditawarkan donat Krispy Kreme® yang besar lebih 10 tahun kali sudah tahun ini di sekolah sebagai merawat ulang tahun. Dan ia hanya Februari! Itu adalah kira-kira 200 hingga 300 kalori setiap donat, dengan 9 -30 gram gula (paling banyak, di laman web, mempunyai 250 hingga 300 kalori, dan 20 hingga 30 gram gula). Dan itu adalah di atas sarapan pagi, makan tengahari dan makanan ringan biasa anak kami. USDA menasihati pengambilan gula minimum pada kanak-kanak tetapi membolehkan sehingga 10 peratus kalori harian kanak-kanak sebagai gula-120 g gula per hari dalam 1,200 1,400 hingga 1,400 kalori harian biasa untuk kanak-kanak berusia 4 hingga 8 tahun. Dan jika satu donat mempunyai 20 hingga 30 gram gula, maka anak anda baru sahaja menggunakan sebahagian besar 120 gram sehari!KUIZ: Berapa Banyak Gula & Lemak Adakah Anda Makan Hari Ini? Jadi ... baru-baru ini giliran saya. Sekiranya saya melakukan apa yang paling kita fikirkan adalah pilihan yang paling mudah, dan paling murah: hanya mengambil sesuatu? Lagipun, tiga puluh kanak-kanak ditambah beberapa tambahan ... berpotensi banyak masa dan wang, kan? Tidak! Saya memutuskan untuk merangkul kesejahteraan setiap hari, walaupun untuk merawat ulang tahun. Dan rasa apa? Saya menyimpan wang, dan mungkin beberapa waktu lagi! Saya pergi ke kedai runcit sekurang-kurangnya sekali seminggu, jadi selepas anak saya meminta kebobs buah dan sekeping coklat kecil, saya membeli bahan-bahan di kedai ketika saya sudah ada di sana. Semak. Tiada perjalanan tambahan untuk mendapatkan pencuci mulut yang mewah. Malangnya, saya ditekan untuk masa, jadi saya membeli buah pra-potong, serta pakej anggur. Jumlah keseluruhan: $ 16.41 untuk semua buah, ditambah 99 sen untuk lidi buluh dan $ 7,98 untuk dua kantung karamel coklat susu Dove = $ 25.38.LEBIH: Makan Sihat untuk $ 30 satu mingguI memanggil Krispy Kreme untuk bertanya mengenai harga: lelaki cantik itu mencadangkan saya membeli tiga dozen (lebih murah oleh sedozen). Setiap dozen = $ 9.49. Jumlah keseluruhan: $$ 28.47 + cukai. Setakat ini sangat baik. Sekarang, bagaimana pula dengan masa. Ia mengambil masa 30 minit untuk mencuci anggur, memotong buah pra-potong sedikit lebih kecil, dan tuangkannya ke lidi buluh. Untuk tujuan perbandingan, saya memandu dari rumah saya ke Krispy Kreme: Tujuh minit setiap arah (14 jumlah), ditambah masa yang saya perlukan untuk menunggu dalam barisan (yup, penyakit epidemik diabetes ... terdapat garis ...) untuk memerintahkan dan maka tunggu sementara mereka membungkus tiga kotak. Anggapan saya: perjalanan keseluruhan akan sekurang-kurangnya 30 minit, pada masa yang sama ia membawa saya untuk membuat kebobs buah. Tetapi yang terbaik untuk yang terakhir: Bayangkan apa platter kelihatan seperti: kebun yang indah dengan anggur, tembikai, strawberi, nanas. (Warna! Segar! Merapikan!) Saya membawa pinggan ke dalam kelas kanak-kanak saya dan tiba-tiba terdengar terkejut kolektif. Kanak-kanak memandang dari lembaran kerja mereka, melihat piring dan teruja. Siapa tahu? Tergesa-gesa di kebobs. Plat itu kosong lebih cepat daripada mereka boleh menyanyikan Selamat Hari Lahir.Jadi ... pergi untuk hari ini. Buat aktiviti yang sihat. Anda mungkin mengejutkan diri sendiri, dan orang-orang di sekeliling anda. Kini kesejahteraan harian, setiap hari.

Berkongsi Dengan Rakan-Rakan Anda

Artikel Yang Berkaitan

add